Ako vybrať správnu BTC peňaženku ?

Ako vybrať správnu BTC peňaženku ?

21 februára, 2019 0 Od cryptoattention

Ako vybrať správnu BTC peňaženku je snáď najdôležitejšou otázkou, ktorú si môžete položiť pred používaním (nákupom) Bitcoinu.

V tomto článku Vás prevedieme cez veľmi dôležité elementy v našom kontrolnom zozname, ktoré si odporúčame prejsť a riadne preskúmať. Ale nezabudnite, že sú to len návrhy, ktoré vám majú pomôcť urobiť Vaše vlastné rozumné rozhodnutie.

Bezpečnosť

Mať bezpečnú peňaženku je veľmi dôležité. Pokiaľ sa jedná o webovú peňaženku mali by ste skontrolovať, či má web HTTPS alebo HTTP. Pokiaľ má zabezpečený protokol musí byť HTTPS. Ponúka Vaša peňaženka bezpečné prihlásenie? Poskytuje peňaženka dvojfaktorovú autentifikáciu (2FA)? Toto je len pár vecí na ktoré je potrebné sa pozrieť pred Vaším konečným rozhodnutím.

Multisignature

Toto je uprednostňovaná metóda pre zabezpečenie Vašich Bitcoinov od krádeže. Multisignature odkazuje na potrebu viac ako jedného kľúča na autorizáciu transakcie s Bitcoinom.

Vlastníctvo Vašich Bitcoinov

Ak nemáte prístup k súkromným kľúčom v Bitcoinovej peňaženke, technicky nad nimi nemáte skutočnú kontrolu. Možnosť vlastniť súkromný kľúč znamená, že budete mať vždy kontrolu nad svojimi Bitcoinami a ste schopní presunúť ich do a von z peňaženky kedykoľvek.

Podporuje peňaženka opakované použitie adresy?

Je peňaženka hierarchicky deterministická (HD)? Ak áno, je to dôležitý prínos, pretože HD peňaženky vždy používajú nové bitcoinové adresy, ktoré zvyšujú súkromie užívateľa. Ochrana súkromia používateľov je nielen v krypte veľmi dôležitá.

Transparentnosť

Sú poskytovatelia peňaženiek transparentní v tom ako fungujú a kto sú? Je zdrojový kód peňaženky otvorený? Ak nie, je ťažké povedať akým spôsobom poskytovateľ peňaženky zabezpečuje Vaše Bitcoiny. Otvorený zdrojový kód môže byť preskúmaný a je možné skontrolovať jeho “zraniteľnosť”. Tiež sa uistite, že je zdrojový kód aktualizovaný.

Anonymita

Potrebujete sa zaregistrovať na používanie peňaženky? Akceptuje len minimum registračných údajov (napr. len e-mail)? Alebo existuje dôkladný proces overenia používateľa (Know Your Customer / KYC)? To je len pár vecí, ktoré by ste si mali pred výberom overiť. Veľa z tohoto Vám napovie o samotnom charaktere peňaženky a pomôže zodpovedať otázku “ako vybrať btc peňaženku”.

Zálohovanie peňaženky

Zálohovanie je ďalším dôležitým aspektom bitcoinových peňaženiek. Poskytuje poskytovateľ peňaženky spôsob ako zálohovať peňaženku? Je zálohovanie šifrované? Je proces obnovy záloh dostupný a ľahko použiteľný? Tieto možnosti by ste mali tiež dôkladne preskúmať pred aktívnym používaním.

Je dôveryhodná?

To je jedna z najdôležitejších otázok. Ak sa chcete uistiť o dôveryhodnosti, tak vyhľadajte informácie na internetových fórach (napríklad Bitcoin Reddit, BitcoinTalk alebo Bitcoin Forum) a ďalších informačných kanáloch, aby ste videli, čo o danej službe hovoria ostatní užívatelia.

Zdroj: Bitcoin.com

Zdroj obrázku

Ak sa vám tento príspevok páči zdieľajte ho na svojom FB profile. 😉