Čo je to Airdrop? – Krok č.1

Čo je to Airdrop? – Krok č.1

február 23, 2019 0 Od cryptoattention

Popularita airdropov, ico a bounty programov vo svete kryptomien neustále rastie a odpoveď na otázku “čo je to airdrop” ostáva pre mnohých záhadou.

Airdrop predstavuje možnosť, ako sa môže novovzniknutý kryptomenový projekt zviditeľniť a získať nových fanúšikov alebo investorov.

Veľká väčšina nových kryptomien vzniká formou ICO, teda kolektívnym financovaním projektu pre jeho ďalší vývoj a fungovanie. Vďaka ICO získa investor výmenou za svoje prostriedky určitý počet mincí alebo tokenov danej kryptomeny.

Airdrop tak slúži ako forma reklamy, ktorej cieľom je zvýšiť samotné povedomie a prilákať nových investorov a to výmenou za menšie množstvo danej kryptomeny.

Oplatí sa zúčastňovať airdropov?

Airdropov je mnoho a nie každý je úspešný. Niektoré dokonca ani nedokončia ICO, keďže nezískajú dostatočný záujem ľudí a nepodarí sa im tak vyzbierať potrebné financie .

Airdropy sú však zadarmo a môže sa ich zúčastniť každý, kto sa chce bez rizika zapojiť do sveta kryptomien a niektoré aj zdarma získať. Jedinou nevýhodou je to, že si vyžadujú určitý čas a vynaloženú energiu.

V prípade, že daná kryptomena predstavuje solídny projekt a ak úspešne prebehne ICO, dokážete zarobiť aj s minimálnym úsilím a bez nákladov. Pre určitú ziskovosť je však dobré sa zapájať do viacerých airdropov, pretože nikdy sa nedá predpovedať, ktorý bude úspešný.

Ak sa chcete zúčastňovať airdropov potrebujete byť tiež trpezlivý, pretože sa k svojej odmene nedostanete hneď.

Ako sa dozvedieť o airdropoch?

Vyhľadávať airdropy ručne je veľmi prácne a pomerne neprehľadné. Našťastie pre Vás môžete airdropy nájsť priamo na našej stránke, alebo pre Vaše pohodlie dostávať notifikácie na našom telegram kanále.

Každý airdrop trvá len určitú dobu a navyše niektoré airdropy ponúkajú časť vlastnej kryptomeny len prvým zapojeným. Všeobecne má tiež každý projekt svoje vlastné podmienky. Ak sa chcete do airdropov zapájať, je dobré sledovať náš web a reagovať včas.

Ak uprednostňujete iné zdroje, tak si dávajte pozor na podvodné airdropy a to hlavne na také, ktoré od vás vyžadujú váš súkromný kľúč. Žiaden dôveryhodný airdrop to nikdy nevyžaduje a nebude ani žiadať peniaze vopred, ak sa teda nerozhodnete zúčastniť ICO. Potrebná je len adresa peňaženky, kam sa vám pripíšu nadobudnuté prostriedky.

Ako sa teda zapojiť do Airdropu ?

Čo je to airdrop už viete, avšak airdrop má mnoho podobizní. Najpoužívanejší a najznámejší je klasický airdrop, vedený formou sociálnych sietí. Ten funguje tak, že každý účastník musí splniť určité podmienky tvorcov airdropu, aby dostal odmenu vo vopred určenom množstve danej kryptomeny. Najčastejšie ide o šírenie informácii o kryptomene zdieľaním na sociálnych sieťach ako twitter, facebook, telegram, reddit, linkedin a bitcointalk.

Taktiež budete potrebovať peňaženku. Najpopulárnejší blockchain pre nové airdropy je Ethereum a preto aj väčšina airdropov sú ERC-20 tokeny, kde Vám postačí bezplatná peňaženka MyEtherWallet, alebo mobilná peňaženka TrustWallet.

Účastníkovi sa väčšinou pripíše odmena až po tom, ako úspešne prebehne ICO. Následne si môže mince alebo tokeny zameniť na burze, prípadne ich držať a čakať, kým stúpne ich hodnota.

Zdroj obrázka

Ak sa vám tento príspevok páči zdieľajte ho na svojom FB profile. 😉