Spoluzakladateľ kryptomeny Ethereum kritizuje Facebook token Libra

Spoluzakladateľ kryptomeny Ethereum kritizuje Facebook token Libra

jún 24, 2019 0 Od cryptoattention

Spoluzakladateľ kryptomeny Ethereum, Joseph Lubin, uviedol, že Facebook token Libra je ako „centralizovaný vlk v decentralizovanom ovčom oblečení“. Zverejnené v článku, ktorý bol publikovaný na konferencii o technických novinkách Quartz 21. júna.

Vo white paperu Libry je uvedené, že „zasielanie peňazí po celom svete by malo byť tak jednoduché a lacné, ako posielanie správ do telefónu a finančná infraštruktúra by mala byť globálne inkluzívna a prinášať verejné blaho. “ Taktiež sa spomína, že „ ľudia budú čoraz viac dôverovať decentralizovaným formám riadenia “.

Lubin sa k centralizovanej štruktúre Libry vyjadril následovne:

„Najdôležitejšie je, že si to vyžaduje našu dôveru. Máme dúfať, že Libra nakoniec prejde na„ decentralizovanejší “systém, bez ktorého by mohol ktokoľvek overiť sieť, namiesto toho, aby udržiavalo kontrolu prvých 28 firiem.“

Lubin však pripúšťa, že v projekte vidí niečo dobré. Hovorí, že v priebehu niekoľkých rokov by Libra mohla mať dve miliardy užívateľov a pôžitok z používania kryptomien by sa mohol zlepšiť. Lubin nakoniec poznamenáva, že očakáva, že Libra bude z technického hľadiska spracovaná dobre.

Zdroj , Zdroj obrázka

Ak sa vám tento príspevok páči zdieľajte ho na svojom FB profile. 😉